Loading images
Gotlandireis

12. kl klassi õpilased võõrustasid oktoobris Wisby gümnaasiumi (Wisbygymnasiet) õpilasi ning viibisid 11.-15. märtsil vastukülaskäigul Gotlandil. Reisi eesmärgiks oli rootsi keele oskust praktikas kasutada ning Rootsi kultuuriga lähemalt tutvust teha. Tore oli taas sõpradega kohtuda ja üheskoos sisukalt aega veeta. Reisi esimesel ja viimasel päeval külastati Stockholmi vanalinna ja Nobeli muuseumi, jalutati Drottninggatanil ja oldi juhuslikult ühe demonstratsiooni tunnistajaks. Gotlandil elati peredes, külastati tunde, tutvuti sõpruskooli, Visby linna, ajaloomuuseumi ja vaatamisväärsustega. Noarootsi Gümnaasiumi õpilased tutvustasid sõpradele meie tavasid ja kombeid, kuulsaid eestlasi ning õpetasid eesti keelt.  Programm oli vaheldusrikas, hariv ja hästi läbi mõeldud. Järgmisel õppeaastal on kindel plaan koostööga jätkata.

Inna Rosar, rootsi keele õpetaja