Huvitegevus

Noarootsi Gümnaasiumi seltsielu

Huviringide kava 2016/17

Kool on tugev siis, kui tal on kindlad traditsioonid ja klassiväline töö toetab õppetööd.
Veidi lähemalt traditsioonidest, mis on aastatega välja kujunenud ja püsima jäänud.
Kooliaasta algab 1.septembri avaaktusega, millele üldjuhul järgneb samal õhtul pidulik klassikalise muusika kontsert mõisa saalis.

Uute õpilaste kohanemiskursus on kohe pärast avaaktust. Õpetajad ja kasvatajad aitavad uutel omavahel kontakti leida, neile tutvustatakse lähiümbrust, kooli ja õpilaskodu tavasid.

Septembri keskel on rebaste ristimine, millele eelneb katsenädal. Nädal, mille jooksul rebased saavad erinevaid ülesandeid, millega nad peavad toime tulema. Rebastepeol annavad noored tõotuse ja nad kuulutatakse täieõiguslikeks gümnasistideks.

Õpetajate päeval võtavad koolis võimu abituriendid, kes annavad noorematele tunde ja korraldavad üllatusi õpetajatele.

Hingedepäev – see on luule- ja muusikahommik küünlavalgel.

Jõulunädalate sisse mahuvad advendihommikute kontserdid, Lucia valimine, jõulukontsert Noarootsi kirikus ja kooli jõulupidu.

Eriti ilus üritus meie koolis on Luciapäev. Sellele eelneb Lucia kandidaadi valimine klassides, siis ülekooliline Lucia valimine hääletuse alusel. 13.detsembri hommikul on koolis ilus kontsert hommikuhämaruses küünlasära ja eriliste saiakestega. Meie kooli õpilased on mitu aastat luciapäeva programmiga esinenud ka Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus ja Rootsi Kuningriigi saatkonnas.

Sõbrapäeval töötab sõbrapost ja liigub lillekuller.

Vastlapäeval on koolis sportlik meelelahutusüritus kultuuriprogrammi ja kuklitega.

Paljudele on oodatuim talisündmus suusalaager Kurgjärvel. Seal suusatame, saunatame, kohtume teiste noortega jne.

Võetakse osa maakondlikest ja ülevabariigilistest üritustest.

Sporti meil tehakse – trennid on korvpallis, võrkpallis, saalihokis. Kasutada saab jõusaali, staadioni ja tenniseväljakut. Värske õhuga jooksurajad on sammu kaugusel.

Lõpukella üritused korraldavad abiturientidele 11. klassi õpilased.

Noarootsi on kuningriik. Kuninganna Eva III Lõvisüda laseb korraldada kuningriigi rõõmuks Rojal Tälent Naite.