Huvitegevus

Kool on tugev siis, kui tal on kindlad traditsioonid. Klassiväline töö toetab õppetööd. Veidi lähemalt traditsioonidest, mis on aastatega välja kujunenud ja püsima jäänud.

Kooliaasta algab avaaktusega. Õpetajad ja kasvatajad aitavad uutel omavahel kontakti leida, neile tutvustatakse lähiümbrust, kooli ja õpilaskodu tavasid.

Septembris toimub rebaste ristimine, mille jooksul rebased saavad erinevaid ülesandeid, millega nad peavad toime tulema. Rebastepeol annavad noored tõotuse ja nad kuulutatakse täieõiguslikeks Noarootsi Kuningriigi kodanikeks. Igal lennul on oma loomanimi.

Õpetajate päeval võtavad koolis võimu abituriendid, kes annavad noorematele tunde ja korraldavad üllatusi õpetajatele.

Kuningriigi ülesanne on meelt lahutada ja mõelda välja huvitavaid üritusi õpilaskonnale. Üheks pikaaegseks traditsiooniks on Rojal Tälent Nait, mis sai alguse 2005. aastal. Kirjapilt on nn. foneetilises inglise keeles, kuna see oli tol ajal “moes”. Idee sündis nii, et tekkis tahtmine kõik andekad õpilased umbsetest ühikatubadest mõisasaali läikivale parketile rahva ette tuua ja maandada keemia kontrolltöödeks tuupimisest üles kruvitud pingeid.

Jõulukuul on meil Lucia valimine, pidulik jõuluball ning jõuluhommik Noarootsi Püha Katariina kirikus.

Eriti ilus üritus meie koolis on Lucia päev. Sellele eelneb Lucia kandidaadi valimine klassides, siis ülekooliline Lucia valimine hääletuse alusel. 13.detsembri hommikul on koolis ilus kontsert hommikuhämaruses küünlasära ja eriliste saiakestega. Meie kooli õpilased on mitu aastat lucia päeva programmiga esinenud ka Rootsi Suursaatkonnas ja Eesti Vabaõhumuuseumis.

Sõbrapäeval töötab sõbrapost ja liigub lillekuller ning õhtu naelaks on Kuninglikud pulmad hea ja paremaga.

Paljudele on oodatuim talisündmus suusalaager Kurgjärvel. Seal suusatame, saunatame, kohtume teiste noortega jne.

Võetakse osa maakondlikest ja ülevabariigilistest üritustest.

Õpilasesinduse korraldada on iga-aastane traditsiooniline üritus Ööpidu. Sel ööl ärkavad ellu ja tulevad avalikkusele Mjölkersonid. Peolt ei puudu ka auhinnad, õnneloos ja meeleolukad esinejad. Hõigatakse välja ka uus kuningas ja/või kuninganna. Õpilased ja vilistlased katsuvad jõudu öövõrkpallis.

Muusikal on leidnud tee paljude gümnasistide südamesse. Juba võib öelda kaheksa aastat kestnud traditsioon.

2019 - "Alice imelikemaal"

2018 - "Grease seitse aastat hiljem"

2017 - "Peeter Paani lend Noarootsi"

2016 - "Kuningriik on ohus"

2015 - "Kahe hinge vahel"

2014 - "Neitsi Sophia ja Püha Jüri laulatus"

2013 - "Grease"

Sporti meil tehakse – trennid on korvpallis, võrkpallis, saalihokis, rahvatantsus ja joogas. Kasutada saab jõusaali, staadioni ja tenniseväljakut. Värske õhuga jooksurajad on sammu kaugusel.

Lõpukella üritused korraldavad abiturientidele 11. klassi õpilased.

Avaldatud 31.01.2020. Viimati muudetud 14.09.2023.