Kuningriik

Turbekiri

Turbekiri on antud Noarootsi Gümnaasiumile kaitsmaks neid vabariiklaste viha eest Noarootsi Kuningkonna väljakuulutamisel. Kõik see toimub Eesti Rojalistliku Partei egiidi all ja Riigikogu kuningriiklaste heakskiidul. Noarootsi Gümnaasiumile on antud privileegium teel Eesti Kuningriigi poole gümnaasiumi lähemas ja kaugemas ümbruses Noarootsi Kuningkond luua, enda poolt valitud kohalik kuningas troonile panna ja ka kuninglikke relvajõudusid asutada.

Postscriptum

Ja kui kuskil ja kunagi peaks tulema aeg, kus kohalikul kuningal tekivad raskused, millest oma jõud üle ei luba saada, on temal õigus Eesti Rojalistlikult Parteilt abi ja kaitset otsida. Selle kirjaga seatakse ka sõpruse ja koostöö kontaktid sisse.

Antud 28. jaanuaril 1993. aastal, Tema Majesteedi Rootsi Kuninga Karl XIV Gustafi nimepäeval.

Kuningriik

Noarootsi Kuningriik on eraldiseisev ja omavoliline, oma territooriumit ja ühiskonnakihte omav asutus, mille eesmärk on pakkuda huvitavat ja küllusliku elu Noarootsi Gümnaasiumi õpilastele ja selle juhendajatele.
Kuningriiki valitseb kuningas. Ta valitakse ametisse eelmise kuninga poolt ning jääb reeglina troonile kuni abituriendiks saamiseni. Tema kohustus on olla Kuningriigi nägu ning tagada heaolu temale ustavas ühiskonnas.
Õukond on kuninga abiliste salk ning terves Kuningriigis au sees olevad inimesed. Nad on alati ära teeninud õukonnas olemise rohkem kui teised. Seda siis nende erilisuse, aktiivsuse, silmapaistvuse või annete pärast.
Kuningliku õukonna kui Noarootsi Kuningriiki juhtiva üksuse ülesanne on korraldada ja tagada heaolu meie kodanlusele ning hea maine meie territooriumile. Selleks lahendame probleeme, korraldame aastas väga palju huvitavaid ja kõikihõlmavaid üritusi jõuluballi, Royal Tälent Nightide, Ööjalgpalli jne näol. Samas võtame osa koolielu hõlmavatest probleemidest, teeme ettepanekuid ja korraldame arutelusid meie territoriaalsete valduste paremast organiseerimise võimalustest.
Kuninglik õukond on eeskujuks teistele!

Noarootsi kuningriigi õukond 2018/2019

Kuninganna (Piia Marie Leesme)

Alva Amarie Samanta Cecilia Eia Piia Esimene. Kui te isegi julgete talle otsagi vaadata, siis on Huultel tunda külma Mõõga läiget. Kuninganna Headus ei ole naljaviluks. Tema Päikselised silmad on puhastanud siit ilmast Katkud ja Mustad Surmad. Tema Teadmised on üüratud ning tema hing on kooskõlas jumalatega. Ei leidu ühtki Halba luud ega Kurjuse lõhnagi tema küljest. Vaeste Küla härrade kõrvale maha on ta oma siidist rüüs istunud ning rääkinud nendega kui võrdsed. Tema on Püha. Tema on Hea. Tema on Kuninganna.

Kuningas (Erik Joonas Juhandi)

Kuningas Paavst Saalomon Siddharta 17. Kuninglik hoiak ning Vääriskivi rohekad silmad. Tema justkui oleks öövari ise. Tema hinges on peidus Kuninga Hääl, mis võib rebida ka kõige karmimad rüüd pilpaks. Tema hääl võib mässaja südames rahu tuua. Tema hääl võib Kõige Malbemas inimeses ka Raevu Süstida. Kerge ja õrn hääl, ent kui ta soovib võib ta sind hävitada vaid hõikega. Vähestel vaestel on võimalus olnud seda kuulda. Seega kui kuningas kõnetab, siis teie lihtrahvas kuulate alati. Räägib ta loomade ja räägib ta jumalatega. Kuid keegi ei tea kas ta on soosingus taeva või põrguga.

Markus – turvamees   
Janar – turvamees          

Karta teil ei ole vaja. Ei bandiite ega Härra Vikatimeest. Õukonna turvamehed on kaitstud Loojarüüga. Markus ja Janar teie teenistuses.

Anna-Maria – õuedaam
Tiina – õuedaam

Kui hommik ega lõuna teile rõõmuõisi ei too, siis on vaja vaid kiigata Kauneid õudaame. Nende ilu on lausa pimestav. Anna-Maria ja Tiina teie teenistuses.

Hanna-Stiina – luuletaja

Tint võib olla otsas. Herman Hesse ja Eduard Ville surnud, aga ei tasu heituda. Sõnas on jõud ja jõud meie luuletajas. Hanna-Stiina teie teenistuses.

Hanna Laura – ingel

Looja ei langetanud Luciferi ega Saatnud Jeesust läbi Neitsi Maarja maise-kesta. Vaid hoopis meile kinkis ühe ingli. Hanna-Laura teie teenistuses.

Karmen – päike

Päev võib tuua tormi. Võib tuua vihma keeriseid, ent meil on põlev päike. Ta võib küll soe päike olla, ent kui ettevaatlik ei ole, siis võib sind tuhaks kõrvetada. Teie teenistuses Karmen.

Mairi – kokk

Siin maailmas peab inimene olema innovatiivne. Korilus on küll lõppenud, ent toidu puudus on näiliselt igal pool. Ent meie saame uhkelt pintsakud nööbid lahti jätta ja punnis vatsaga naeratada, sest meie Kokk on seitset maad ja merd läbi kokanud. Teie teenistus Mairi.

Johannes – sportlane

Peitke oma vaesed ja lömmis musklid. Meie enda jõumees pole väärilist vastast omajagu aastaid tundnud. Teie teenistuses Johannes.

Sven – helimees

Kuigi teie olete siin oma tehnikaajastu arengus uhked, siis meie enda Helimees on kaugelt kaugelt tulevikust. Kus on otse õhust kivistunud pilvelõhkujad ja üüratult lõpmata teadmised. Teie teenistuses Sven.

Ilona – kunstnik

Kallid peitke oma teadmised hapra egoga Michelangelo ja Võimust ülejoonud Picasso. Kõigil maalikunstnikel on eeskuju. Juhuslikult on see meie enda Kunstnik. Teie teenistuses Ilona.

Mihkel – muusik
Ajast pärit, mida teie lihtsad mõistused ei hooma. Tuleb läbi tolmupilvede ja Draakoni hüilgamiste — Bardide Kuningas. Meie enda muusik. Teie teenistuses Mihkel.

Iris – narr

Vanadus võis röövida teilt naeru või pole noorus teile andnud huumorisoont. Aga üks on kindel ole just sündinud või surnud, aga meie narri nali on tappev. Teie teenistuses Iris.

Maskott – Kustav

Kui teid närv sööb, siis ärge muretsege meil on teile pehme nägu, kuhu oma rusikas visata. Meie enda Maskott. Teie teenistuses Kustav.

Noarootsi Kuningriiku on valitsenud läbi aegade järgmised kuningad:

1. Jorma I Frieberg (Jorma Frieberg 1. lend)

2. Axell I (Ago Viigipuu 3. lend)

3. Heix I ( Heiki Marlen 4. lend)

4. Ingrid I (Indrek Kikas)

5. Koit Leemet I (Koit Kütt 8. lend)

6. Mardus I Ulmus I (Mart Ulm 10. lend)

7. Kuninganna Heleriina I (Heleri Parkala 12. lend)

8. Stensson I Punahabe (Sten Nitov)

9. Eekström I Superbus (Martin Eek 14. lend)

10. Göran Nilsson (Johannes Mengel 15. lend)

11. Päikesepoiss (Jarko Laas, 17. lend)

12. Liisbeth I ( Liisa-Triin Pallase)

13. Eva III Lõvisüda (Eva Kaljurand 18. lend)

14. Kalevsson Tolerantsson (Kalev Pagar 19. lend)

15. Maximus den Leende (Maksim Shilo 21. lend)

16. Marieta Solenblom (Marju Puk 22. lend)

17. Johann Vindkraft Thomasson (Toomas Joa 23. lend)

18. Margareta Eleonora Fjäril ja Silver Dröm Kraftfull (Grete Kärsna 25. lend ja Silver Loorens 26. lend)

19. Kirke Sankta Kyrka ja kuningas Arthur I (Kirke Möllits 26. lend ja Kevin Kelder 27. lend)

20. Alva Amarie Samanta Cecilia Eia Piia Esimene ja Paavst Saalomon Siddharta 17 (Piia Marie Leesme ja Erik Joonas Juhandi 28. lend)