Kuningriik

Turbekiri

Turbekiri on antud Noarootsi Gümnaasiumile kaitsmaks neid vabariiklaste viha eest Noarootsi Kuningkonna väljakuulutamisel. Kõik see toimub Eesti Rojalistliku Partei egiidi all ja Riigikogu kuningriiklaste heakskiidul. Noarootsi Gümnaasiumile on antud privileegium teel Eesti Kuningriigi poole gümnaasiumi lähemas ja kaugemas ümbruses Noarootsi Kuningkond luua, enda poolt valitud kohalik kuningas troonile panna ja ka kuninglikke relvajõudusid asutada.

Postscriptum

Ja kui kuskil ja kunagi peaks tulema aeg, kus kohalikul kuningal tekivad raskused, millest oma jõud üle ei luba saada, on temal õigus Eesti Rojalistlikult Parteilt abi ja kaitset otsida. Selle kirjaga seatakse ka sõpruse ja koostöö kontaktid sisse.

Antud 28. jaanuaril 1993. aastal, Tema Majesteedi Rootsi Kuninga Karl XIV Gustafi nimepäeval.

Kuningriik

Noarootsi Kuningriik on eraldiseisev ja omavoliline, oma territooriumit ja ühiskonnakihte omav asutus, mille eesmärk on pakkuda huvitavat ja küllusliku elu Noarootsi Gümnaasiumi õpilastele ja selle juhendajatele.
Kuningriiki valitseb kuningas. Ta valitakse ametisse eelmise kuninga poolt ning jääb reeglina troonile kuni abituriendiks saamiseni. Tema kohustus on olla Kuningriigi nägu ning tagada heaolu temale ustavas ühiskonnas.
Õukond on kuninga abiliste salk ning terves Kuningriigis au sees olevad inimesed. Nad on alati ära teeninud õukonnas olemise rohkem kui teised. Seda siis nende erilisuse, aktiivsuse, silmapaistvuse või annete pärast.
Kuningliku õukonna kui Noarootsi Kuningriiki juhtiva üksuse ülesanne on korraldada ja tagada heaolu meie kodanlusele ning hea maine meie territooriumile. Selleks lahendame probleeme, korraldame aastas väga palju huvitavaid ja kõikihõlmavaid üritusi jõuluballi, Royal Tälent Nightide, Ööjalgpalli jne näol. Samas võtame osa koolielu hõlmavatest probleemidest, teeme ettepanekuid ja korraldame arutelusid meie territoriaalsete valduste paremast organiseerimise võimalustest.
Kuninglik õukond on eeskujuks teistele!

Noarootsi kuningriigi õukond 2017/2018

Kuninganna Kirke Sankta Kyrka ja kuningas Arthur I õukond:

Suur asjatundja spordivaldkonnas ning iga kell valmis appi tõttama oma jõu ja nõuga on meie oma sportlane Kasper Karl.

Imekauni välimuse ja hingega ingel Elisabeth toetab õukonda ja liikmeid oma imeliste mõtete ning kaunite lõpplahendustega.

Spetsialist absoluutselt kõiges, mis on seotud tehnikaga -Martin, meie tehnikajumal, võib teha saali mitmeid kordi säravamaks ning lasta meie kõrvu rütmilist muusikat.

Kirjanaine Hanna-Stiina võlub välja oma mõtteist kõige imelisemad teosed, oskab rääkida musta valgeks ja halva heaks.

Kuidas saaks õukond olla ilma filosoofiata? Selleks on meil Ingrit, kes toetab igal hetkel oma hea nõuga ning poetab igasse päeva tarkustera, millest on meil kõigil õppida.

Hanna Laura ja Anna-Maria on positiivusest pakatavad kaunid õukonnadaamid, kes ühes koos on väga hoos ja viivad kõik plaanid välja kasvõi maailma lõppu!

Iga üritust kostitab meie kokk Mairi oma imamaitsvate küpsetistega, mille ta alati ise teeb ja tükikese südantki sisse puistab.

Et õukond oleks veelgi kultuursem, on meil ka oma poeet, kelle mõtteis valmib sadu riime ning neid ka õukonnaga seoses, meie riimide eest vastutab poeet Raimond.

Õukonna positiivsust hoiab üleval meie päikesekiir Karmen, kes toob ka kõige tumedamasse päeva päikese.

Õukonna turvalisuse eest hoolitsevad turvamehed Harri ja Tõnu, kelle valves ei juhtu midagi ohtlikku ning õukond on kindlalt kaitstud ja hooles.

Õukonna pesamuna ning heasüdamlik maskott Johannes hoiab õukonna lippu kõrgel ja ei lase sellel maanduda. Johannes on teistele suureks inspiratsiooniks oma hea tuju ja lõbuse oleku tõttu.

Noarootsi Kuningriiku on valitsenud läbi aegade järgmised kuningad:

1. Jorma I Frieberg (Jorma Frieberg 1. lend)

2. Axell I (Ago Viigipuu 3. lend)

3. Heix I ( Heiki Marlen 4. lend)

4. Ingrid I (Indrek Kikas)

5. Koit Leemet I (Koit Kütt 8. lend)

6. Mardus I Ulmus I (Mart Ulm 10. lend)

7. Kuninganna Heleriina I (Heleri Parkala 12. lend)

8. Stensson I Punahabe (Sten Nitov)

9. Eekström I Superbus (Martin Eek 14. lend)

10. Göran Nilsson (Johannes Mengel 15. lend)

11. Päikesepoiss (Jarko Laas, 17. lend)