Kuningriik

Turbekiri

Turbekiri on antud Noarootsi Gümnaasiumile kaitsmaks neid vabariiklaste viha eest Noarootsi Kuningkonna väljakuulutamisel. Kõik see toimub Eesti Rojalistliku Partei egiidi all ja Riigikogu kuningriiklaste heakskiidul. Noarootsi Gümnaasiumile on antud privileegium teel Eesti Kuningriigi poole gümnaasiumi lähemas ja kaugemas ümbruses Noarootsi Kuningkond luua, enda poolt valitud kohalik kuningas troonile panna ja ka kuninglikke relvajõudusid asutada.

Postscriptum

Ja kui kuskil ja kunagi peaks tulema aeg, kus kohalikul kuningal tekivad raskused, millest oma jõud üle ei luba saada, on temal õigus Eesti Rojalistlikult Parteilt abi ja kaitset otsida. Selle kirjaga seatakse ka sõpruse ja koostöö kontaktid sisse.

Antud 28. jaanuaril 1993. aastal, Tema Majesteedi Rootsi Kuninga Karl XIV Gustafi nimepäeval.

Kuningriik

Noarootsi Kuningriik on eraldiseisev ja omavoliline, oma territooriumit ja ühiskonnakihte omav asutus, mille eesmärk on pakkuda huvitavat ja küllusliku elu Noarootsi Gümnaasiumi õpilastele ja selle juhendajatele.
Kuningriiki valitseb kuningas. Ta valitakse ametisse eelmise kuninga poolt ning jääb reeglina troonile kuni abituriendiks saamiseni. Tema kohustus on olla Kuningriigi nägu ning tagada heaolu temale ustavas ühiskonnas.
Õukond on kuninga abiliste salk ning terves Kuningriigis au sees olevad inimesed. Nad on alati ära teeninud õukonnas olemise rohkem kui teised. Seda siis nende erilisuse, aktiivsuse, silmapaistvuse või annete pärast.
Kuningliku õukonna kui Noarootsi Kuningriiki juhtiva üksuse ülesanne on korraldada ja tagada heaolu meie kodanlusele ning hea maine meie territooriumile. Selleks lahendame probleeme, korraldame aastas väga palju huvitavaid ja kõikihõlmavaid üritusi jõuluballi, Royal Tälent Nightide, Ööjalgpalli jne näol. Samas võtame osa koolielu hõlmavatest probleemidest, teeme ettepanekuid ja korraldame arutelusid meie territoriaalsete valduste paremast organiseerimise võimalustest.
Kuninglik õukond on eeskujuks teistele!

Noarootsi kuningriigi õukond 2016/2017

Kuninganna Margareta Eleonora Fjäril’i ja kuningas Silver Dröm Kraftfull’i õukond:

Filosoofiast pakatav mõtlik luuletajanna nimega Jennifer seab väljendusrikkaid mõtteid idüllilisteks, kauniteks värssideks vaid ühe põgusa hetkega. Tema loomingulisus ja fantaasia on piiritu, nagu seda on ka tema naerusuine ning elurõõmus olemus. Ebamaiselt kaunis neid võlub nutikuse, huumori ning poeesiaga.

Aleksandr õukonna inglina sümboliseerib hoolimist, sõbralikkust ja rahu. Inglikese põhjatutesse silmadesse vaadates võib uppuda unustusse ning tunda kummalist Aafrika lõõskavat päikest oma nahka paitamas. Mis oleks parem veel kui ta kare-pehme hääl juhiks eluteel!

Martin kui tehnikajumal isiklikult lahendab hellalt sõrmeotstega klõbistades virtuaalmaailma probleeme. Lisaks asjatundlikule arvuti valdamisele väljendab noormees julgelt oma hinges peituvat suurt muusikaarmastust. Martinit iseloomustavad otsekohesus, abivalmidus ning mõtlikkus.

Marek vaimurikka ning humoorika mõttetargana jagab teadmisi maast ja ilmast. Oma töökuse, positiivsuse ning lõbusa meelega loob Marek hubase ning muheda õhkkonna. Ta on alati olemas, kui vaja, abiks oma nõu ja jõuga.

Õukonna kunstnik Artur on väga erilise iseloomu ja tohutu tahtejõuga noormees. Kunstianne on tal veres ja iga pisaraga sünnib uus mõte, millest tärkab uus siht ja uus pilt. Olles hea stiilimaitse ja vaba hingega, aitab Artur alati ‘outfit’i valimisel ning ka kütkestavate piltide jäädvustamisel.

Tõnu ja Märt, õukonna ihukaitsjad, on tõelised terasmehed. Jõuliste, tugevate ja vapratena suudavad turvamehed kaitsta NG kuningat ja kuningannat igas olukorras. Mitte miski ei ole neile takistuseks. Nad ei otsi võimu ega kiitust, vaid teevad oma tööd nii, kuis neile ette nähtud. Kuigi pilk on julm nende prillide taga, paistab ihukaitsjate südametes ere soojus.

Kööki kiigates võib alati kuulda imelist naeru, mis on iseloomulik vaid suurepäraste kulinaarsete oskustega kokk Kristale. Oma suures põlletaskus on neiul igal ajal midagi maitsvat varuks tervele kuningriigi rahvale. Krista on asjalik ja aktiivne ning oma väljanägemises sama võrratu kui köögis.

Kaunis ja elegantne õukonnadaam Kristi-Maria peidab oma välise rahu ning häbelikkuse taga lõbusat ning põnevat isiksust. Tema jääkuningannaliku vaikimise ja hindava pilgu taga on tegelikkuses suur sillerdav maailm, mida kallistab elegantsuse karge jäisus. Kristi-Maria on õrn, hell ja naiselik ning tulvil põnevatest üllatustest.

Värvikirevas lõbusas rõivastuses narr Kadri, lai naeratus näol, suudab oma lustlikkuse, energilisuse ja ülemeelikusega panna särama päikese ning kinkida isegi kõige nukrama ning kurblikuma hinge suule naeratuse. Kadri kihistav naer ja tuisupäisus saadavad kaugele kõik tumedad murepilved ning  talle omane särav rõõmsameelsus alistab kõik raskused.

Pilkupüüdev õukonnadaam Jaanika on kaunis kui kesköise kuu pimestav peegeldus veepinnal. Ilu ja veetluse kõrval kirjeldavad tema värvikat ja tugevat isiksust rõõmsameelsus, avatus, otsekohesus ning töökus. Tema jaoks on uute inimestega tutvumine justkui vanade sõpradega kohtumine.

Õukonna tugevust ning kindlameelsust sümboliseerib sportlane Kasper Karl. Ta liigub nagu tuul, jõulise keha ning vastupidava hingega, ning hämmastab rahvast oma erakordsete trikkidega. Olles sihikindel ja nähes rasket vaeva, alistab Kasper Karl kõik konkurendid ning võidab eranditult kõik jalgpallivõistlused. Tema nägusus ning lõbus meel köidab paljusid kuningriigi neide.

Õukonna uhkust ja au esindab lojaalselt särasilmne maskott Kevin. Tema vahvat iseloomu ning truud olemust illustreerivad raudne järjepidevus, kohusetundlikkus, siirus, lahkus, südamlikkus ning äärmine mitmekülgsus, mis hõlmab sportlikkust, tantsulist meelt ning musikaalsust. Oma unikaalse, sügava ja maheda lauluhäälega suudab Kevin panna seisatama igaüht.

 

Noarootsi Kuningriiku on valitsenud läbi aegade järgmised kuningad:

1. Jorma I Frieberg (Jorma Frieberg 1. lend)

2. Axell I (Ago Viigipuu 3. lend)

3. Heix I ( Heiki Marlen 4. lend)

4. Ingrid I (Indrek Kikas)

5. Koit Leemet I (Koit Kütt 8. lend)

6. Mardus I Ulmus I (Mart Ulm 10. lend)

7. Kuninganna Heleriina I (Heleri Parkala 12. lend)

8. Stensson I Punahabe (Sten Nitov)

9. Eekström I Superbus (Martin Eek 14. lend)

10. Göran Nilsson (Johannes Mengel 15. lend)

11. Päikesepoiss (Jarko Laas, 17. lend)

12. Liisbeth I ( Liisa-Triin Pallase)

13. Eva III Lõvisüda (Eva Kaljurand 18. lend)

14. Kalevsson Tolerantsson (Kalev Pagar 19. lend)

15. Maximus den Leende (Maksim Shilo 21. lend)

16. Marieta Solenblom (Marju Puk 22. lend)

17. Johann Vindkraft Thomasson (Toomas Joa 23. lend)

18. Margareta Eleonora Fjäril ja Silver Dröm Kraftfull (Grete Kärsna 25. lend ja Silver Loorens 26. lend)