Kuningriik

Turbekiri

Turbekiri on antud Noarootsi Gümnaasiumile kaitsmaks neid vabariiklaste viha eest Noarootsi Kuningkonna väljakuulutamisel. Kõik see toimub Eesti Rojalistliku Partei egiidi all ja Riigikogu kuningriiklaste heakskiidul. Noarootsi Gümnaasiumile on antud privileegium teel Eesti Kuningriigi poole gümnaasiumi lähemas ja kaugemas ümbruses Noarootsi Kuningkond luua, enda poolt valitud kohalik kuningas troonile panna ja ka kuninglikke relvajõudusid asutada.

Postscriptum

Ja kui kuskil ja kunagi peaks tulema aeg, kus kohalikul kuningal tekivad raskused, millest oma jõud üle ei luba saada, on temal õigus Eesti Rojalistlikult Parteilt abi ja kaitset otsida. Selle kirjaga seatakse ka sõpruse ja koostöö kontaktid sisse.

Antud 28. jaanuaril 1993. aastal, Tema Majesteedi Rootsi Kuninga Karl XIV Gustafi nimepäeval.

Kuningriik

Noarootsi Kuningriik on eraldiseisev ja omavoliline, oma territooriumit ja ühiskonnakihte omav asutus, mille eesmärk on pakkuda huvitavat ja küllusliku elu Noarootsi Gümnaasiumi õpilastele ja selle juhendajatele.
Kuningriiki valitseb kuningas. Ta valitakse ametisse eelmise kuninga poolt ning jääb reeglina troonile kuni abituriendiks saamiseni. Tema kohustus on olla Kuningriigi nägu ning tagada heaolu temale ustavas ühiskonnas.
Õukond on kuninga abiliste salk ning terves Kuningriigis au sees olevad inimesed. Nad on alati ära teeninud õukonnas olemise rohkem kui teised. Seda siis nende erilisuse, aktiivsuse, silmapaistvuse või annete pärast.
Kuningliku õukonna kui Noarootsi Kuningriiki juhtiva üksuse ülesanne on korraldada ja tagada heaolu meie kodanlusele ning hea maine meie territooriumile. Selleks lahendame probleeme, korraldame aastas väga palju huvitavaid ja kõikihõlmavaid üritusi jõuluballi, Royal Tälent Nightide, Ööjalgpalli jne näol. Samas võtame osa koolielu hõlmavatest probleemidest, teeme ettepanekuid ja korraldame arutelusid meie territoriaalsete valduste paremast organiseerimise võimalustest.
Kuninglik õukond on eeskujuks teistele!

Noarootsi kuningriigi õukond 2019/2020

Kuningas (Johannes Kooviste)

Johannes Paulus von Bismarck. Tema helkivad silmad muremõtted tuulena ära viib. Hell on tal süda, kuid karm on ta meel. Külaneidudelt ta südameid röövib, kuid iial nende usaldust ei murra, uhke ja austusväärne on me juht. Külahärrade seas pidevalt kadeduse laineid lööb, kuid ei iial ta neid ei reeda. Ta sõrme järgi me joondume ning ta eest õhtuti palveid loeme.

Kuninganna (Elina Vaher)

Victoria Amarie Elina Rosalie VII. Meie kauneim neid, kes on kui päike, kes igal hommikul taas tõustes meie päeva soojust ja sära toob. Ta siidiselt pehmed juuksed, mil on veel suvine unelmate hõng, lehvivad üle meie, alamate. Vaestel külaneidudel õhtuti patse aitab punuda. Külahärradele sõbralikult muigab, kuid silmades tal sära on vaid meie kuninga jaoks. Ta on meie kuninganna. Ta on püha.

Kustav-Rudolf Kari – turvamees

Janar Viilma – turvamees

Teie ustavad teenrid, kes teid kõige kurja ja halva eest hoiavad. Kuningriik on nende terava pilgu all kaitstud. Kurjad vaimud nad ära loitsivad ning bandiidid nad kiirelt kinni nabivad. Teie teenistuses Janar ja Kustav.

Iris Kreen – vaimulik

Meie andunud ning harras hing, kelle süda on pühendatud Kõrgemale Jõule, kelle sõna ta meile, alamatele, edastab. Abielu sõlmimist ta õnnistab ning igapäevaselt palveid meie eest loeb. Ta on meie pühak. Teie teenistuses Iris.

Kätlin Kippar – õuedaam

Ketlin Lillepuu – õuedaam

Meie õuedaamid, kuninganna parimad seltsilised, kelle helkivat naeru on kuulda ka kõige kaugemasse metsaserva. Kuninganna mured nad ära kuulavad ning ustavalt nõu annavad, kuldne on nende sõna. Teie teenistuses Ketlin ja Kätlin.

Kasper Pisa – sportlane

Meie muskel ning jõud, kes meist kõigist on alati paar sammu ees. Tormab kui tuul läbi metsatukkade ning kannab kuningannat kätel oma rammuste otsekui tinast tehtud musklitega. Teie teenistuses Kasper.

Talver Ulla – kokk

Meie parim maitsemeelte ergutaja, kelle käte vahel valmivad meie kuningriigi parimad hõrgutised. Tema köögist õrritavad tihti kõige paremad aroomid. Teie teenistuses Talver.

Brett Puppart – nõunik

Meie õukonna nõunik, kelle sõna maksab rohkem kui miski muu. Kuninganna ja kuningas ta nõu õilsalt kuulavad ning temata valitseks kuningriigis kaos. Teie teenistuses Brett.

Kristjan Lepikult – muusik

Helikeelte võluja, kelle kitarri akordid meie kõrvu mahedalt paitavad. Tinistab ta vahest isegi paremini kui Angus. Meie endi muusik. Teie teenistuses Kristjan.

Mona Liinat – kunstnik

Ta mõistus ning iseloom paistavad küll vaiksena, kuid kui pintsel näppu anda, valmib midagi üliinimlikku. Kahtlemata kõige malbem hing meie seas. Teie teenistuses Mona.

Mariliis Kaer – luuletaja

Ühed peavad teda geeniuseks, teised hullumeelseks. Oma keerukat maailmataju seab ta kergekäeliselt sõnadesse ning sulatab meie kõigi südamed. Meie oma poetess. Teie teenistuses Mariliis.

Erik Koltsov – maskott

Kui teid närv kibedalt seestpoolt sööb, siis meil on teile omane ja kodune nägu, kuhu oma rusikas suruda. Meie oma maskott. Teie teenistuses Erik.

Noarootsi Kuningriiku on valitsenud läbi aegade järgmised kuningad:

1. Jorma I Frieberg (Jorma Frieberg 1. lend)

2. Axell I (Ago Viigipuu 3. lend)

3. Heix I ( Heiki Marlen 4. lend)

4. Ingrid I (Indrek Kikas)

5. Koit Leemet I (Koit Kütt 8. lend)

6. Mardus I Ulmus I (Mart Ulm 10. lend)

7. Kuninganna Heleriina I (Heleri Parkala 12. lend)

8. Stensson I Punahabe (Sten Nitov)

9. Eekström I Superbus (Martin Eek 14. lend)

10. Göran Nilsson (Johannes Mengel 15. lend)

11. Päikesepoiss (Jarko Laas, 17. lend)