Lucia

Kauni kontserdiga tähistasime 13. detsembril Pürksi kultuurimajas Noarootsi koolide luutsinapäeva. Noarootsis on luutsinapäeva tähistamise komme pea sama vana kui gümnaasium ise. Traditsiooni kohaselt valib iga klass oma Luciakandidaadi – sõbraliku, lahke ja abivalmi neiu. Klassi Luciade hulgast valitakse kooli Lucia, kelleks sel aastal põhikoolis oli Carolin Uusmaa ning gümnaasiumist Kaili Nurk. Samuti ei puudunud kontserdilt ka sellele päevale iseloomulikud safranisaiakesed, mille valmistasid põhikooli neiud eelmisel päeval kooli sööklas. Pärast kultuurimaja kontserdit suundusid põhikooli Luciad Noarootsi lasteaeda ning Saare mõisa. Gümnaasiumi Luciasid oodati esinema Rootsi Suursaatkonda, kus meid võeti väga hästi vastu ning saime kuulda head tagasisidet. 16. detsembril kõlas selle aasta Luciaprogrammi lõppakord Rocca al Mare vabaõhumuuseumis. Aitäh tublidele lauljatele ja muusikaõpetaja Kadri Kelnerile!

NG huvijuht Kristina Kivi

Foto: Maie Arro, Laine Belovas, Kristina Kivi