Rootsi keele ainevõistlus

6. märtsil toimus Noarootsis 8. üleriigiline rootsi keele ainevõistlus, mille korraldajaks oli Eesti Rootsi Keele Õpetajate Selts, Rootsi saatkond Tallinnas ja Noarootsi Gümnaasium. Sel korral oli teemaks “Eesti ja Rootsi suhted”. Noarootsi Gümnaasium oli taolise ürituse võõrustajaks juba teist korda. Ainevõistlusel osalesid ka õpilased Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Vanalinna Hariduskolleegiumist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist ja Pärnu Sütevaka Gümnaasiumist – kokku 48 õpilast.

Rootsi saatkonna I sekretär Linda Nilsson tutvustas lisaks meie riikide vahelisele koostööle ka tööd saatkonnas. Pärnu õpilased kõnelesid kaneelisaiakestest, mida esitluse järel võis igaüks ka maitsta tänu Rootsi saatkonna peakokale.

Tasavägisel võistlusel õnnestus ühel NG võistluspaaril saavutada auhinnaline III koht.

Inna Rosar