Royal Tälent Nait

2019. aasta 14. novembri õhtul kell 19.00 valitses Pürksi Kultuurimajas ootusärev ja elev õhustik, sest oli oodata Noarootsi Kuningriigi poolt korraldatava Royal Tälent Naiti algust. Sündmust viisid läbi Kuningriigi šarmikad liikmed – poetess Mariliis Kaer ja sportlane Kasper Pisa. Auväärsesse žüriisse kuulusid kultuurimaja juhataja Ülle Schönberg, NG sekretär Viktoria Mitman ja endine kuningas Kevin Kelder. Publik sai tunni jooksul kuulda ja näha kaheksat etteastet, mille hulgas oli nii pillimängu, laulu, kui ka luulet; isegi üks terve klassikoosseis leidis tee lavale. Peale esinemisi oli vaheaeg, mille ajal žürii läks tahatuppa raskeid otsuseid langetama. Sel ajal said õpilased ja vilistlased omavahel suhelda ja rahva lemmiku poolt hääletada.

Peale vaheaega ja raskete otsuste langetamist esines vilistlasest kohtunik Kevin Kelder omaloominguga “Game of hide n’ seek”. Seejärel kuulutati välja võitjad. Rahva lemmiku tiitli pälvis 10.K klassi õpilane Rando Korb, kes esitas oma versiooni Jaan Tätte palast “Ilus hetk” ja omaloomingulise loo. Rando auhindade hulgas oli ka rändauhind, milleks on puidust ja võitjate autogrammidega kitarr. Kolmanda koha saavutas oma luuleridadega 12.MI klassi õpilane Iris Kreen, kes suutis oma luuletustega rahvale midagi väga erilist edasi anda. Teisele kohale tuli 12.MI klassi õpilane Eli Mitman, kes puges südantlõhestava lauluga kergelt kohtunike ja publiku südametesse. Esimese koha võitsid 2019 aasta Royal Tälent Naitil 11.K klassi õpilased ning õukonna liikmed poetess Mariliis Kaer ja muusik Kristjan Lepikult. Nende omaloominguline laul elust Pürksis pani kõiki kuulajaid end sellega samastuma ja seetõttu oli esimene koht ilmselgelt nende päralt.

Kuningriik soovib omalt poolt tänada Royal Tälent Nait 2019 fotograafe 11T klassi õpilast Gerle Pärna ja XXVII lennu vilistlast Mark-Kirill Gubali ning toetajaid: Triinu Õunamahl

ToGo Sushi, Selver, Helkiv Ripats, Salong Plus, Hiiumaa Noorsootöö Keskus ja Pürksi pood.

Loodame, et kõigil oli meeliülendav õhtupoolik!

Kuninganna Victoria Amarie Elina Rosalie VII ja tema õukond.

I koht
Õnnelik Rando