Vastuvõtt

Vastuvõtukatsete korraldust on seoses vabariigis kehtiva eriolukorraga muudetud.

Noarootsi Gümnaasiumi tavapärased vastuvõtukatsed on asendatud virtuaalse vastuvõtuga:

I voor

Saada 10. maiks aadressile Viktoria.Mitman@ng.edu.ee  e-kiri, milles on

1. sinu andmed: nimi, praegune kool, e-posti aadress ja telefoni number,
  2. manusena eKoolist tunnistuse väljavõte  või Stuudiumist e-tunnistuse link ja
  3. manusena motivatsioonikiri (umbes 200-300 sõna), kus tutvustad ennast ja kirjutad, miks sa tahad just Noarootsi Gümnaasiumi õppima tulla.

II voor

Tunnistuste ja motivatsioonikirja põhjal otsustame, kes pääseb II vooru ja anname sulle sellest 18. maiks meili teel teada.

Virtuaalvestlused toimuvad ajavahemikus 25. – 29. mai. Vestluseks saad valida omale sobiva kuupäeva ja kellaaja.

Mõned põhjused miks valida õppimiseks NG?

• head suhted õpilaste ja õpetajate vahel
  • mitmete võõrkeelte valik
  • rootsi keel ja Põhjamaade kultuur
  • erinevad valikkursused: diplomaatia, tennis, karjääriplaneerimine, tarbekunst, eestirootslaste kultuurilugu, riigikaitseõpetus, Perspectives on American Culture and Society jm
  • tasuta ühiselamu ja sõit kooli ja kodu vahel, maitsev ja odav koolitoit
  • head sportimis- ja vaba aja sisustamise võimalused
  • saab juba gümnaasiumieas panna proovile oma suhtlemisoskuse, iseseisvuse ja tahtejõu ning õppida ise oma aega planeerima
  • meie vilistlased on ülikoolide hinnangul esmakursuslaste hulgas kõige iseseisvamad

Noarootsi Gümnaasium on riigikool, kus saab õppida süvendatult rootsi keelt ja Põhjamaade kultuurilugu. Koolil on ühiselamu (tasuta). Kui Tartu on ülikoolilinn, siis Noarootsi on gümnaasiumipoolsaar!

Vaata tutvustavat esitlust siit.