Emakeelepäeva kõnevõistlus

Loomise kuupäev 14.03.2024

14. märtsil toimus 10.T korraldatud emakeelepäev. Selle auks viidi läbi kõnevõistlus, kus igast klassist üks esindaja esitas 3 – 5-minutise kõne, mille teema sai valida korraldajate koostatud nimekirjast. Üritust juhtis 10.T õpilane Kaspar Koor ning žüriis olid meie direktriss Laine Belovas, matemaatikaõpetaja Karet Schönberg ja meie armas huvijuht Kristina Kivi. Kokku esitati 6 kõnet. Kõneldi eestlusest ja patriotismist, emakeele väärtustamisest, sellest, kuidas saaksime maailma  paremaks muuta, sõltuvustest vabanemisest ja teistel teemadel, mis meid puudutavad.10.T klassi esindas Ranek Kulbok, 10.V-d Helin-Mari Maripuu, 11.K-d Laura Liiv, 11.M-i Rasmus Tarasssov, 12.T-d Kärt Hõbe ja 12. K-d Marie Suur. Igal neist oli oma sõnum, mida kuulajatele esitada. Samal ajal, kui žürii paremate sõnaseadjate osas otsust tegi, toimus emakeeleteemaline minimälumäng, kus igast klassist osales kaks esindajat. Nutikamad olid selles teadmisteproovis10.V klassi õpilased Johann Peter Grave ja Sander Mattias Viirlaid. Žürii otsus oli järgmine: I koht Kärt Hõbe (12.T) II koht Helin-Mari Maripuu (10.V) III koht Laura Liiv (11.K) Rahva lemmikuks osutus Kärt Hõbe (12.T), kes osales 15. märtsil ka Viimsi Gümnaasiumis riigigümnaasiumide kõnevõistlusel.

Tekst: Natali Glubakov ja Laura-Liisa Neuhaus

Samal ajal toimus Haapsalus Ernst Enno etluskonkurss „Kirjanduses kukerpallitades“, kus iga osaleja pidi esitama kuni 10 minuti jooksul peast ühe luuletuse ja proosapala. Meie kooli esindasid 10.T klassi õpilased Henry  Põldver, Martin Sinisaar ja Marliin Tadr. Tase oli väga kõrge, ent oli suur rõõm, kui meie Marliin Tadr saavutas 15 osaleja hulgast II koha. Kiitust väärivad ka Henry ja Martin.

Tekst: Tiia Kessel

Viimati muudetud 21.03.2024.