Kuningas Carl XVI Gustafi tunnustus koolijuht Lainele

Loomise kuupäev 31.10.2023

Möödunud nädalal autasustas suursaadik Ingrid Tersman Tema Majesteedi Kuninga Carl XVI Gustaf käsul Noarootsi Gümnaasiumi asutajat ja rektorit Laine Belovasi Kuningliku Põhjatähe I klassi ordeniga.

“Olete Noarootsi Gümnaasiumi asutaja ja rektor. See ei ole tavaline gümnaasium, see on tõesti väga eriline kool. Olen kohtunud nii mõnegi eestlasega, kes on tänu teie kirele ja eestvedamisele suurepäraselt ära õppinud rootsi keele. Õpilased mitte ainult ei õpi keelt, vaid saavad osa Rootsi kultuurist. Ja sama oluline on see, et õpilased on ümbritsetud Eesti-Rootsi kultuuripärandist. Täna on tähtsam kui kunagi varem seda pärandit elus hoida,“ ütles suursaadik Tersman oma kõnes.

Ordeni asutas 1748. aastal Rootsi kuningas Fredrik I. Aastast 1975 antakse ordenit välja vaid Rootsi kuningliku perekonna liikmetele ning välismaalastele, kel on olulisi teeneid välissuhete arendamisel Rootsiga.

Palju õnne!

Rootsi Suursaatkond Eestislink opens on new page