Luutsinapäev

Loomise kuupäev 13.12.2023

Luutsinapäeval, 13. detsembril koristatakse ja kaunistatakse Põhjamaades kodusid. Algab jõulude tähistamine. Sel päeval kõlab paljudes kodudes, lasteaedades, koolides, haiglates, vanadekodudes ja linnade keskväljakul ning raekodades “Sankta Lucia“ – laul, mille saatel saabub Lucia oma kaaskonnaga, et saabunud talvepimedusse kõigile valgust ja rõõmu tuua.

Nii ka jälle sel aastal Noarootsi Gümnaasiumis. Traditsiooni kohaselt valib iga klass oma Luciakandidaadi – sõbraliku, lahke ja abivalmi neiu. Klassi Luciade hulgast valitakse kooli Lucia, kelleks sel aastal sai 12. T klassi õpilane Pille-Riin Kikas. 13. detsembri hommikul toimus Noarootsi rahvamajas oodatud kontsert, kus astusid üles Luciad ja tähepoisid. Luciad pakkusid ka safranisaiakesi – lussebullar, mille sai eelmisel päeval koos õpetaja Inna ja usinate abilistega köögis küpsetatud. Luciad olid oodatud sel aastal esinema ka Rootsi Suursaatkonda.

Fotod: Maie Arro ja Inna Rosar

Viimati muudetud 16.01.2024.