Orienteerumine

Loomise kuupäev 13.04.2023

13. aprillil toimus Pürksis seiklusrikas orienteerumine, mille korraldas 10.M klass. Üritusele ilmus igast klassist neljaliikmeline tiim, kes hakkasid erinevates punktides lahendama ülesandeid. Meie auks liitus võistlustulega ka tugev õpetajate tiim, mille üheks liikmeks oli ka meie oma austatud direktriss. Katsumusterohkel teekonnal pandi võistlejad igas punktis korralikult proovile. Iga punkti täitmiseks aega vaid 5 minutit, punkte oli võimalik kokku saada 3.

Kultuurimaja juures pidid võistlejad näitama oma teadmisi vastates valikvastustega küsimustele. Nagu meie koolile kohane, ei puudunud ka sportlikud katsumused ning seetõttu pidid õpilased ja ka õpetajad näitama oma oskusi staadionil munaga ümber torbiku joostes. Järgnes mäepunkt, kus oli tarvis vastata küsimustele mägede ja küngaste kohta. Mänguväljaku punktis pidid tiimiliikmed tegema koostööd ja juhatama oma kaasvõistleja osavalt ära peidetud värviliste munadeni. Seejärel pidid võistlejad papitükkide abil ümber torbikute liikuma ilma maad puudutamata. Pargis said võistkonnad ülesandeks leida oma liikmete vahel sarnasusi, mis neid ühendab. Viimaks pidid tiimid purskaevu juures arvama ära eesti keelde tõlgitud laule. Kui sellega aga hakkama ei saadud, olid võistkonnad sunnitud suunduma potipunkti, kus liikmed pidid karistuseks viskama kive wc-potti.

Paaris punktis tulid gümnasiste kimbutama põhikooli õpilased. Tülitama tuldi nii mäepunktis, kus põngerjatel olid relvadeks lausa veepudelid, kui ka mänguväljakul, kus pandi toime vargusi ning lukustati gümnasiste mängumajja. Hoolimata sellest, pääsesid meie tublid gümnasistid nende käest siiski eluga.

Kui kõik katsumused olid edukalt läbi tehtud oli aeg jagada auhindu. Võitjateks osutus 11.K klass, kes kogus kõige rohkem punkte. Auhinnaks said nad suure kringli, mille oli valmistanud Rauza. Igast võistkonnast jagati eriauhindu ka ühele silmapaistvamale võistlejale, kes võis tähelepanuväärseimaks osutada kas oma enneolematu julguse või kahetsusväärse värvipimeduse eest. Eriauhinnad määrasid punktides külmetavad 10.M klass.

Tagasiside kaasõpilastelt ja ka õpetajatelt oli igati positiivne ning kiideti head ürituse organiseerimist.

Tekst: Katariina Theresa Tomingas

Pildid: Liisa Kukk