Rootsi nädal

Loomise kuupäev 31.05.2023

15. mail algas Noarootsi Gümnaasiumis Svenska veckan (rootsi nädal). Selle avasid Viktor Olsson ja Tilda Bring Rootsi Suursaatkonnast Tallinnas, kes rääkisid oma tööst-tegemistest saatkonnas, aga ka hiljutisest Rootsi kuningapaari riigivisiidist Eestisse. Seda kõike muidugi rootsi keeles.

Vihmasel teisipäeval, 16. mail sõitsid Noarootsi Gümnaaiumi õpilased endise köstrikooli asukohta, kus Rannarootsi muuseumi direktor Ülo Kalm tutvustas köstrikooli lugu. Üheskoos käidi ka Noarootsi surnuaial kunagise õpetaja Johan Nymani haual, kus süüdati küünlad ja lauldi kooli hümni Modersmålets sång. Vihmase ilma tõttu toimus ülejäänud tund Pürksi mõisas. Seal tutvustasid Markus Sonn ja Aleksander Leetmaa oma uurimistöö kangelast, kohalikku eestirootslast, luuletajat Mats Ekmani. Lauldi ka tema sulest ilmunud laulu Båndomshajma (lapsepõlvekodu - eesti k.) ja tunni lõpus õpiti Tiiu Tulviku juhendamisel selgeks paar rannarootslaste laulumängu.

Rootsi nädala raames said õpilased enda teadmisi proovile panna kahootis Rootsi riigi ja kultuuri kohta. Kahoot koosnes 31-st rootsikeelsest küsimusest.

Reedel, 19. mail lõpetasime Rootsi nädala rootslastele omase Fikaga, kus iga gümnaasiumi õpilane sai tulla mõisa saali kohvikusse, mis oli teema kohaselt kaunistatud, ning teha endal suu magusaks kaneelisaiade, kohvi, tee ja morsiga.

Suured tänud Rootsi nädala korraldustiimile!

Viimati muudetud 31.05.2023.