Kunstigala

Loomise kuupäev 20.01.2022

Lumisel 20. jaanuari õhtul korraldas 10.K klass kultuurimajas Noarootsi Gümnaasiumi esimese ametliku kunstigala. Galale oli kutsutud kogu koolipere oma kaaslaste kunsti vaatama ning hindama. Kunstigala eesmärgiks võeti, et õpilased saaksid kuskil oma kunsti ja loovust teistele eksponeerida.

Kunsti, mida vaadata oli tõesti palju ning iga teos oli omamoodi köitev. Galale esitati 83 tööd ja esindatud oli nii abstraktset kunsti, pliiatsi joonistusi, maale, keraamikat kui ka digitaalkunsti.

Kohtunikud valisid välja viis lemmikut ning publik ühe. Auhinnad said kunstnikud Annika Mikson 11V (tööd nr 17, 22, 48); Iiris Marie Ümarik 10K (töö nr 14); Janno Reppo 12K (töö nr 76) ja Pille-Riin Kikas 10T (töö nr 51).

Külaliste meelt lahutas Nuckö Folkdans rahvatantsu grupp ning menukas Kümpa bänd.

Täname kõiki, kes aitasid sellel üritusel sündida!

Tekst: Marie Suur

Fotod: Kristina Kivi, Laura Ulm ja Mirell Remmel