Leemurite ristimine

Loomise kuupäev 02.09.2021

Noarootsi Gümnaasiumi üheks traditsiooniks on uute õpilaste tulekul nende „retsimine“, mida mujal tuntakse kui rebaste ristimist. Noarootsi Gümnaasiumi ristimine erineb aga teiste koolide omast, seda tänu ühikatele. Õpilased on terve nädal kõik kohapeal olemas, mis annab võimaluse teha palju erinevaid ja huvitavaid tegevusi uute õpilastega päeval ja õhtul peale kooli. Selle aastane ristimine algas uutel gümnasistidel juba 29. augustil. Ristimine kestis tavapärase kahe nädala asemel see kord ühe nädala, kuid see ei tähenda, et ristimisel palju huvitavaid ja põnevaid tegevusi ei tehtud. Esimene õhtu oli nö tutvumise õhtu, kus abiturendid ja uued noored gümnasistid omavahel tutvusid, uued tulijad valisid ka endale vanadest olijatest jumala, kes neile siis igapäevaselt tegevust otsisid, et ikka põnev oleks. Üldiselt tehti nädala jooksul erinevaid tegevusi, mis paneks uued tulijad omavahel suhtlema ning peletaksid koduigatsust. Tehti orienteerumisi, kui ka kergemaid seltskonna mänge, abiturendid nägid palju vaeva, et mängud võimalikult põnevaks teha, et uutel olijatel hea esmamulje jääks. Ristimisest said osa ka õpetajad, ning isegi kooli direktor sai olla hetkeks uute gümnasistide nahas. Nädal lõppes ilusa tseremooniaga pühendatud uutele tulijatele, kus nad sai traditsioonidele kohaselt diplomi ja rinnamärgi, see aasta oli tegemist 32. lennuga ja leemuritega.

Tekst ja fotod: Reimo Kariler

Viimati muudetud 20.09.2021.