Venemaa Föderatsiooni agressioon Ukrainas

Loomise kuupäev 03.03.2022

Noarootsi Gümnaasiumi tänasel veebikohtumisel andis lühiülevaate Venemaa Föderatsiooni agressioonist Ukrainas leitnant Timmo Saarestik, Noarootsi Gümnaasiumi riigikaitseõpetaja.

Timmo usub, et hetkel ohtu Eestile, Lätile, Leedule, Poolale ja Soomele ei ole. Vene Föderatsiooni vägedest on umbes 70-80 % suunatud Ukraina piiridele ning vägede liigutamine ei ole nii lihtne.

Ta mõistab, kui õpilased tunnevad ärevust ja on mures. Soovitus on mitte lugeda TikToki, FB, YouTube´i, Delfit ja Instagrammi vaid kuulata ERR uudiseid. Lisaks soovitab ta lugeda Eesti Kaitseväe kodulehekülge https://mil.ee/link opens on new page neile, kes soovivad olla kursis toimuvaga.

Leitnant Saarestik palus õpilastel vastata küsimusele, kuidas sa ennast praegusel hetkel tunned – kas oled mures ja häiritud või mitte. Palve oli mitte kohe vastata vaid mõelda 10-15 sekundit. Timmo köhatuse peale pidid õpilased tõstma käe ja vastama küsimusele kokkulepitud käemärguandega. Enamus õpilastest tundis ennast pisut häiritult seoses sõjaga. Kui keegi tundis ennast siiski pisut rohkem häiritud, siis peale Timmo sõnavõttu võis tunda ennast paremini.

Küsimusele, millal Timmo külastab NG-d, vastas ta, et osade õpilastega ta kohtub juba varsti riigikaitse laagris, mis on üks valikkursustest.

Viimati muudetud 04.03.2022.