Koolinoorte Teatripäev 2024

Loomise kuupäev 26.03.2024

26. märtsil toimus Haapsalus IX koolinoorte teatripäev, millest võttis osa peaaegu 750 koolinoort 1. – 12. klassini kokku 21 erinevast koolist. Üritusel oli võimalik võtta osa 47 tasuta töötoast.

Meie gümnaasiumist osales teatripäeval 15 huvilist. Näiteks meie klassi õpilased said targemaks töötubades  ,,Sissejuhatus näitekunsti'' ning ,,Häälest ja kõnelemisest''.
,,Sissejuhatus näitekunsti'' juhendaja Mart Koldits oli väga osav rääkija ning temaga kohtumine oli väga hariv. Õppisime seal, kuhu esinemise  ajal lavanärvi suunata, kuidas rolli sisse elada ning seda, kuidas tuleks näitlemisse suhtuda. Töötoa teises poolel tegime praktilisi harjutusi.
Töötoas ,,Häälest ja kõnelemisest'' tegelesime diktsiooni, hingamisharjutuste ja hääle korrektse kasutamisega. Õppisime erinevaid hääletüüpe, mis olukorras neid kasutada ning mis emotsioone need välja kutsuvad. Töötoa viis läbi Anne Türnpu.

Päeva lõpus vaatasime LÜGi õpilaste esituses paari päevaga valminud etendust, mis tutvustas erinevaid teatrivorme.
Kõik õpilased, kes teatripäeval osalesid, jäid kogemusega väga rahule ning avaldasid soovi ka järgnevatel aastatel sellest osa võtta.

Tekst: Katriine Kiara Roosi, Martin Sinisaar

Viimati muudetud 05.04.2024.