Kuninglikud pulmad

Loomise kuupäev 17.02.2021

17. veebruaril toimus Pürksis traditsiooniline Kuninglik Pulm. Ebatraditsiooniline oli see, et pruutpaar või siis peiupaar oli külarahvale juba enne pulmi teada. Peiupaariks olid Henry ja Sass, kes käisid isiklikult ka pulmakutseid laiali jagamas.

Kauaoodatud laulatus toimus Pürksi Mõisas, kus paar külalised ise vastu võttis. Kui kell oli tiksunud pool seitse ja kõik külalised olid kohal, vaadati videot noorte kihlumisest ning oodati kirikuõpetaja järele.

Preestri saabumisel selgus aga, et tegu polegi noormeeste pulmaga. Hingepõhjani solvunutena istusid nad rahva sekka.

Kirikuõpetaja kutsus hoopis ette päris peigmehe Borisi ja tema pruudi Reilika. Noored kirjutasid alla abielutunnistusele ning vahetasid sõrmused - abielu oli sõlmitud. Seejärel õnnitlesid peokülalised värsket abielupaari. Peale õnnitlusi oli aeg avada ühikate poolt toodud kinke.

Kingid avatud, seati end Kultuurimaja poole, et pidada maha üks vägev pulmapidu. Kuid oh õnnetust, Kultuurimaja ees rööviti pruut. Röövijateks olid loomulikult noormehed Strikist, kelle hulka kuulusid ka eelmainitud peiud. Pruudi röövimine oli nende kibe kättemaks abiellujatele. Pruuti hoiti muidugi Strikis, kuid vapper Boris suutis Reilika röövlite ohjeist päästa.

Pulmapeol tervitasid pruutpaari külalised ja nende vanemad. Pruutpaar tantsis avavalssi, nendega liitusid ka ülejäänud pulmalised ning pärast tantsuplatsil jala keerutamist lõigati lahti uhke pulmatort. Esinesid kerged tehnilised probleemid, mille tõttu ei saanud vaadata traditsioonilisi pulmavideoid. See ei morjendanud aga publikut, sest pulmaisa Sonn liikus kohe oskuslikult mängudega edasi. Paar meeleolukat mängu seljataga, oli aeg teha Kahooti pruutpaari kohta. Pärast võitjate väljaselgitamist astus lavale kauaoodatud esineja, kelleks oli loomulikult kogu Pürksi armastatuim bänd V.Ä.I.N.O. Peo lõpus viskas pruut oma kimbu vallalistele neidudele ja peigmees pruudi sukapaela noormeestele.

Selleks korraks saidki pulmad peetud.

Tekst: Alice Juliette Uusna

Pildid: Reimo Kariler, Ingely Soovik

Viimati muudetud 01.06.2021.