Kuninglikud pulmad

Loomise kuupäev 21.03.2022

21.märtsi õhtu oli gümnaasiumi jaoks väga eriline. Nimelt oli Pürksis leidnud üksteist kaks armunud hinge ning toimus nende imekaunis pulm. Laulatust viis läbi meie preestri ametit kandev Allan Luup. Pruut Marleen ja peigmees Damir oleks justkui üksteise jaoks loodud, seda näitas ka nende esimene suudlus peale „jah” sõna ütlemist. Kuid Damir on populaarne noormees. Laulatusele sööstis kohale Damiri armuke, kes tõotas, et Damir kuulub just temale. Armuke minema saadetud turvameeste käevangus, noorpaar paari pandud, oli aeg selleks, et einevaid pulmamänge mängida. Küll visati pruudikimpu ja pruudisukka, arvati ära kumb armunutest tõenäolisemalt panka rööviks ja isegi mõni aeglane tants sai tantsitud. 

Lisaks laulatusele ja pulmamängudele oli ka õukonnal tähtis teadaanne. Nimelt meie valitseja Saalomon Liblich astus troonilt maha ja andis oma kohustused üle meie töökale kunstnikule, Liisile. Saalomoni arust sobis just Liisi troonipärijaks, sest ta on alati olnud igal pool korraldaja ja oma ülesandeid väga hästi täitnud. 

Niimoodi saigi Damir ja Marleen paari pandud ja Saalomon Liblichust õukonna valgustaja ning kunstnik Liisist kuninganna Lisbeth von Slipenbach.

Autor: Liisi Lausen

Pildid: Reimo Kariler

 

Viimati muudetud 01.04.2022.